Genel Tanıtım

Dokuz Eylül Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü 11.07.1992 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 3837 Sayılı Yasa ile Üniversiteye bağlı olarak kurulmuştur.
 
Türkiye’de var olan 3 Onkoloji Enstitüsünden biridir, ayrıca Ege Bölgesinde Onkoloji Alanında kurulmuş tek Enstitüdür.
 
Onkoloji Enstitüsü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüsünde Muzaffer Müfit KAYHAN tarafından bağış olarak yaptırılan “Muzaffer Müfit KAYHAN Onkoloji Hastanesinde” faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Bu bağış doğrultusunda Onkoloji Hastanesinin yapımı tamamlanmış olup, 31 Mayıs 1999 tarihinde Onkoloji Enstitüsü bünyesinde hizmete açılan Muzaffer Müfit Kayhan Onkoloji Hastanesinde Erişkin ve Pediatri Hematoloji ve Onkoloji hastalarına çağdaş koşullarda hizmet verilmeye çalışılmaktadır.
 
Enstitümüz faaliyetlerini (hasta tanı ve tedavisi) Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi polikliniklerinde ve Muzaffer Müfit KayhanOnkoloji Hastanesinde sürdürmekte olup, yatan hastaların tedavileri Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile İç Hastalıkları Kliniklerinde ve Muzaffer Müfit Kayhan Onkoloji Hastanesinde devam etmektedir. Enstitü Müdürlüğü ve Enstitü Sekreterliği çalışmalarını Onkoloji Hastanesi zemin katında yürütmektedir.
 
Laboratuvar hizmetleri Muzaffer Müfit Kayhan Hastanesi 4.katında bulunan Erişkin ve Pediatrik Hematoloji-Onkoloji Laboratuvarı, Enstitümüz Temel Onkoloji Laboratuvarunda ve Üniversitemiz Hastanesi Merkez Laboratuvarlarında yürütülmektedir.